2021 Yılının En Güzel Ev İçin İç Dekorasyon Önerileri

2021 Yılının En Güzel Ev İçin İç Dekorasyon Önerileri

2020 yılı biterken 2021 yılı için ev dekorasyonlarında moda olan ürünler gün geçtikçe ortaya çıkmaktadır. 2021 yılında da ev ya da ofis gibi mekanları göze çarpan bir şıklıkta dizayn etmek için iç dekorasyon ürünlerini seçerken dikkat etmek gerekir. 2021 yılında halı seçimleri daha çok katlı halılardan yapılacaktır. Halılardan sonra dokuma şeklindeki duvar süsleri ön plana çıkacak ve halılar ile kombine renkte duvar süsleri kullanılacaktır. Dokuma duvar süslerinin yanında bir de hasır malzeme ön plana çıkacak ve hasır sepetler de duvardaki yerini alacaktır. Perdeler daha dekoratif Osmanlı desenlerinde olacaktır. Bu dizaynı süsleyecek olan bir diğer unsur da ev bitkileri olacaktır.

Salon İç Dekorasyon Örnekleri

Salonlar genellikle evlerin merkezi halindedir. Çoğu zaman yarısı yemek odası şeklinde dizayn edilmektedir. Salon dekorasyonu yapılırken koltukların renk seçimi konusunda birbirine zıt renkler seçilebileceği gibi aynı tonlamadaki renk seçimi de yapılabilmektedir. İç açıcı bir salon olsun isteyen bireyler daha çok mavimsi gri rengini tercih etmektedir. İç açıcı diğer bir özellik ise duvar kağıdıdır. Duvar kağıdında daha açık bir renk seçimi yapılabilir. Özel olarak tasarlanmış olan mobilyalar ile daha modern bir görünüş elde edilebilir. El işçiliği ile tasarlanmış ahşap orta sehpalar ile oda dizaynı zenginleştirilebilir. Son zamanlarda salon tasarımlarında turkuaz renkler çoğunlukla tercih edilmektedir.

Oturma Odası İçin İç Mimari Fikirleri

Ev içinde en çok kullanılan odalardan bir tanesi oturma odasıdır. Bu kullanımdaki oturma odasının dizaynı da şık olmalıdır. Özgün bir şekilde dizayn edilen oturma odaları şık bir görünüm kazanacaktır. Şık bir oturma odası dizaynı için bütünlük sağlanmalıdır. Oturma odasında sıcak bir ortam yakalanmak isteniyor ise tropikal bir tasarım uygulanabilir. Bu tasarım bitki çoğunluklu ve sıcak renklerin kullanıldığı bir tasarım olmalıdır. Mobilya ve perdeler açık mavi renkler ile kombine edilebilir. Açık mavi renk bitki ile uyum konusunda oldukça iyidir. Yine tropikal tasarıma uygun bir şekilde ahşap kullanılarak imal edilmiş sandalyeler oda içerisinde yer alabilir.

error: Content is protected !!
ankara boşanma avukatı ankara amortisör tamiri ankara elektrikçi ankara uydu servisi ankara web tasarım ankara iç mimar ankara boşanma avukatı soğuk asfalt bilişim suçları avukatı noter onaylı tercüme