40 Metrekare Altında Cilalı İç Mekân Tasarımları Oluşturma

40 Metrekare Altında Cilalı İç Mekân Tasarımları Oluşturma

İç mimarlık çalışma alanlarının 40 metrekare altında olduğu mekânlarda yaratıcılığın ön plana çıkarılması gerekmektedir. Bu alanlarda dekorasyon yapılırken her metrekare özenle gözlemlenmeli ve dizayn edilmelidir.  İç mimarlık olarak bu iç mekân alanlarının olduğundan daha büyük görünmesi için daha açık renklerde dizayn edilmesi gerekmektedir. Genelde duvarlarının beyaz renge boyandığı bu alanlarda ahşap kullanımı küçük bir alanda bile olsa mekânın havasını değiştirmeye yettiği için ahşap raflar kullanılabilir. Geniş alanlarda tamamlayıcı aksesuarlar daha klasik tercih edilirken bu gibi alanlarda daha çok modern tamamlayıcı aksesuarlar tercih edilmelidir. Gri ve beyaz renklerin hâkim olması gereken bu alanlarda uygulanan her aksesuar pratik olmalıdır.

40 Metrekare Altında Cilalı İç Mekân Tasarımları Oluşturma
40 Metrekare Altında Cilalı İç Mekân Tasarımları Oluşturma

Modern Aksesuarlar ile Daha Geniş Bir Görüntü

40 metrekare altındaki alanlarda kullanılacak aksesuarların hem pratik hem modern olması gerekmektedir. Örneğin yatak odası için kullanılacak olan ahşap üniteler üzerindeki gece lambalarının daha modern ve teknolojik olması odaya daha farklı bir hava katacaktır. Banyo ve tuvalet dolaplarına da ek çıkıntılar ile aksesuar bölmeleri yapılabilir ve bu şekilde alandan tasarruf edilebilir. Bu gibi alanlarda bölme olarak raflar ya da cam bölmeler kullanılması daha doğru olacaktır. Aydınlatmaların duvarlara monte olarak kullanılması da pratiklik olarak alana uyum sağlayacaktır. Bu alanlarda mutfak dizaynı da ahşap dolaplar ve yine ahşap ayaklardan oluşan bar tabureleri ile yapılmalıdır. Mimarlık alanında oldukça yaygın olarak kullanılan mavinin en açık rengi turkuaz rengi taburelerin oturma kısımlarında kullanılabilir.

Katlanabilir Aksesuarlar Sayesinde Küçük Alanlar Daha Kullanışlı Hale Gelmektedir

40 metrekareden küçük alanlarda katlanabilir aksesuarlar kullanmak alandan tasarruf etmektir. Mutfak masalarında ya da yemek masalarında katlanabilir masalar kullanıldığında daha az alan işgal edilmiş olacaktır. Buna örnek olarak yatak odasında bulundurulabilecek bir eşya olan aynalar aynı zamanda ütü masası olarak kullanılabilir ve böylece iki eşya yerine bir eşya yer kaplamış olacaktır. Katlanabilir sandalyeler ile de mutfak alanı genişletilebilir. Ankara move iç mimarlık da dahil kullanımı oldukça yaygın olan katlanabilir ev aksesuarları alandan tasarruf etme etkisinin yanı sıra bireylerin hayatını da kolaylaştırmaktadır.

error: Content is protected !!
ankara boşanma avukatı ankara amortisör tamiri ankara elektrikçi ankara uydu servisi ankara web tasarım ankara iç mimar ankara boşanma avukatı soğuk asfalt bilişim suçları avukatı noter onaylı tercüme