Birbirinden Huzurlu Çatı Katı Dekorasyonu Örnekleri

Birbirinden Huzurlu Çatı Katı Dekorasyonu Örnekleri

Evlerinin çatı katını değerlendirmek isteyen bireyler bu kısmı da evin diğer odaları gibi dizayn edebilirler. Çatı katı için en huzurlu hissettiren dekorasyonlar genellikle ahşap detayı ağırlık olan dekorasyonlardır. Bu şekilde çatı katı kısmı istenirse yatak odası şeklinde isteğe göre de oturma odası şeklinde dizayn edilebilir. Oturma odası şeklinde dizayn edilirken de mobilyadan orta masasına kadar her aksesuarda ahşap kullanılabilir ve isteğe göre kiremit renklerinde ahşap rengine uyumlu olan bir halı da kullanılabilir. Perde kullanılacaksa yine kiremit renklerinde halı ile kombine edilebilecek bir renk tercih edilebilir. Çatı katı dekorasyonlarında genellikle şömine de kullanılabilmektedir. Tercihe göre şömine de ahşaptan yapılabilmektedir.

Çatı katının Avantajları ve Dezavantajları

Çatı katı çoğu birey için bir avantajdır. Çatı katı da ev içerisinde bir oda gibi dizayn edildiğinde orada da bir birey yaşamını sürdürebilir. Özellikle çatı katı pençeleri yere kadar uzanıyor ise ya da çatı katı üçgen şeklinde ise yerinde bir dizayn ile kaliteli yaşam alanı haline getirilebilir. Çatı katına çıkan merdivenler evin içerisinde ise bu merdivenler dizayna dahil edilebilir ve farklı aksesuarlar kullanılarak merdivenlere de şık bir görünüm verilebilir. Çatı katının verdiği huzur alanda yükseklik duygusu dolayısı ile olmaktadır. Güneş ışığını ya da ay ışığını yani doğal ışıkları daha doğrudan aldığı için çatı katı ışık açısından da oldukça zengindir. Dezavantajları ise ses izolasyonunun düşük olması ve bu şekilde gürültüye sebep olmasıdır.

Çatı Katı İçin Çatı Güvercinlik Modelleri/h3>

Çatı katında bulunan güvercinlik kısmı birçok model çeşidine sahip bir yapıdır. Bu güvercinlik kısmı odanın ışık alımında da etkili olduğu için daha geniş seçilebilir. İsteğe göre karanlık bir alan tercihinde ise daha dar bir yapıdaki güvercinlik seçilebilir. Bu yapının açılabilir kapanabilir çeşidi de bulunmaktadır ki en çok tercih edilen çeşit bu çeşittir. Açılır güvercinlikler açıldığında çatı kısmına ulaşılmaktadır. Bu sebeple güvercinlikler dikkatli kullanılmalı ve çocuklar açılabilir güvercinliklerden uzak tutulmalıdır. Açılabilir güvercinlikler bireylerin temiz hava alması açısından oldukça kullanışlıdır.

error: Content is protected !!
ankara boşanma avukatı ankara amortisör tamiri ankara elektrikçi ankara uydu servisi ankara web tasarım ankara iç mimar ankara boşanma avukatı soğuk asfalt bilişim suçları avukatı noter onaylı tercüme