Ev Ofis Dekor Fikirleri İle Çalışma Alanlarını Yenilemek İlham Verecek

Ev Ofis Dekor Fikirleri İle Çalışma Alanlarını Yenilemek İlham Verecek

Ev Ofis Dekor Fikirleri İle Çalışma Alanlarını Yenilemek İlham Verecek

Günümüzün zamanımızın yarısından fazlasını geçirdiğimiz alanlar bir süre sonra bizlere sıradan gelmeye veya sıkmaya başlar. Peki bunlar için neler yapabiliriz? Öncelikle ışık çok önemlidir.  Sıradan bir avize ya da ampul yerine farklı bir avize ve ampul kullanarak ışığın gücü kırabilir ve ortamın havasını değiştirebilirsiniz. Böylelikle hem ortamın hem de sizin havanız değişir. Eğer ki bulunduğunuz ortam yıllardır aynı renkte ise veyahut tekdüze her hangi bir hareketliliği yoksa duvara renkli kağıtlar kullanabilir veyahut istediğiniz iki duvarın renginde ic mimarlık firmamıza başvurarak değişiklik yapabilirsiniz.

Bu ortamda kullanacağınız renklere dikkat etmelisiniz. Bilimsel verilerin açıklamalarına göre;  eğer ki ortamda kullanılan kahverengi tonları yoğunlukta ise çok çabuk acıkabilirsiniz ya da yeşil tonları kullanılırsa para harcama isteğin artabilir. Turuncu kullanılırsa daha enerjik daha motive olurken kırmızı tonları kullanılırsa hızlı hareket edebilir, mavi kullanılırsa sakin, stressiz olabilirsin.

Çankaya ic mimarlık ofisi olarak sizlere tavsiyemiz ortam ne kadar ferah ve enerji veren renklerin kullanılmasıdır. Ev veya ofislerde insanların günün ve işin stresinden uzaklaştıracak birtakım materyallerin veya dekorların olması oldukça önemlidir. Örneğin; bir şömine, bir duvarın şömine ile dizayn edilmesi hem ortama farklı hava katarken biryandan da insana görsel zevk vermektedir. Bunun yanı sıra akvaryum köşesi, artık akvaryumlar duvarın içinden yapılabiliyor ve balıkları izlemek insanı strestten uzaklaştırırken diğer yandan da hareketlilik katıyor.

Diğer önemli konu ise duvarlarda kullanılacak tablolar. Oda veya ofiste ilk dikkat çeken boş duvarlar mı olur yoksa sanatsal tablolarla, notlarla döşenmiş renkli duvarlar mı? Tabii ki tablolu, renkli duvarlar. Tablolu duvarların veyahut iş için notların alındığı bir duvarın ofisinize iyi geleceğini hatta çalışma isteğinizi arttıracağına garanti veriyoruz. Tabi ki güzel bir ahenk içinde olması kaydıyla. Çekmeceler, ah dıştan güzel görünen ancak içinde fırtınalar kopan çekmeceler. Onların dağınık olması aradığın şeyi hemen bulamamak insanın motivesini düşürüyor veya aniden gelen misafir çocuğunun onu açması da oldukça utanç verici bir durum olabiliyor. bu yüzden çekmeceler için kullanılabilecek küçük organizerler sizi oldukça rahatlatabilir. Bu organizerleri sadece çekmeceler için değil aynı zamanda notlarınızı veya dosyalarınızı düzenlemek içinde alıp kullanabilirsiniz hem daha düzenli hem daha kolay erişilebilir olacaktır.

Aslında her şey daha motive ve daha düzenli görünen bir ortam için yapılabilecek basit fikirlerdi. Bunları deneyerek aslında kendinizi daha motive edip bir yandan da bulunduğunuz ortamı yeniden dekor edebileceksiniz.

error: Content is protected !!
yıkım hafriyat hayvan yemi böcek ilaçlama iç mimarlık iso 9001 belgesi iç mimar Land Rover Yedek Parça bahçe sulama sistemleri iç mimarlık katı sabun