Evinizdeki Her Oda İçin Satın Alınacak En İyi Bitki

Evinizdeki Her Oda İçin Satın Alınacak En İyi Bitki

Evinizdeki Her Oda İçin Satın Alınacak En İyi Bitki

Evlerimizi renklendiren bitkilerin sağlıklı görünmesi ve yaşam süresi hava, ışık, ısı, su ve ses gibi pek çok etkene bağlı olarak değişmektedir. Bir bitki yerinde ne kadar rahat ise büyümesi o kadar kolay ve faydası o kadar çoktur. Yatak odası için uygun olan bitkiler;

Aloe Vera:  Aloe Vera’nın geçtiğimiz yıllarda havayı filtreleyen ve geceleri bol oksijen salınımı yapan özelliği ortaya çıkartılmıştır. Bundan dolayı yatak odamızda bulundurarak daha temiz bir hava solumamız bizim daha rahat bir uyku çekmemize yardımcı olacaktır.

Lavanta Çiçeği: Lavantanın binlerce yıldır insanları sakinleştiri özelliği ile bilmekteyiz işte tam da bundan dolayı yatak odalarımızda Lavanta çiçeğini bulundurarak daha sakin daha pozitif şekilde uyanmamız mümkün.

Oturma Odası: İnsanlar gününün önemli bir kısmını oturma odasında geçirmektedir. Bundan dolayı Ankara move iç mimarlık firması olarak iç mekan boyalarında bulunan maddenin etkisini azaltmak hatta en aza indirmek için önerdiğimiz bitkiler;

Orkide: Orkide hem zarifliğiyle hem de havadaki zararlı maddeleri emmesi özelliği ile bilinmektedir. Pekçok evde, işyerinde ve ofislerde Orkide çiçeğini görmekteyiz. Bunlar hem odaya  bir hareket katmakta hemde zehirli maddeleri  filtreleyerek havayı temizlemektedir. Orkideleri; Aydınlık ama güneş almayan bir yerde ve pencerede kenarlarında bulundurabilirsiniz.

Eğrelti Otu: İc mimar tarafından bitki tercihinde sıkça kullandığı bir bitki olan Eğrelti Otu hem evi süslerken bir yandan da ortamı temizleyerek oturma odalarımızda  yerini gün geçtikte sayısı artarak yer almakta. Direkt güneşten ve pencere kenarlarından korunmalıdır.

Areka : Evimizin havasını temizleyen ve dekoratif anlamda evimize ayrı bir hava katan diğer bir bitkimizde Areka bitkisidir.

Mutfak: Kadınların günün %50’sini geçirdiği bir alan olan Mutfaklara hem zarif bir görüntü katmak hem de havasını temizlemek için Çayyolu ic mimarlık olarak aşağıdaki bitkileri tavsiye etmekteyiz.

Duvar Sarmaşığı: İlk İngiltere’de çıktığı bilinen bitki adında anlaşılacağı üzere bir sarmaşık türüdür. Bu bitkiyi mutfağınızda tavanınızdan aşağıya sarkacak şekilde asarak evcil hayvanların saldırınsan korur.

Kaktüs ve Sukulent: Mutfağımızın penceresini renklendirebilecek ortama hoş bir hava katacak diğer bitkiler ise Kaktüs ve Sukulentlerdir.

 

 

error: Content is protected !!
ankara boşanma avukatı ankara amortisör tamiri ankara elektrikçi ankara uydu servisi ankara web tasarım ankara iç mimar ankara boşanma avukatı soğuk asfalt bilişim suçları avukatı noter onaylı tercüme