Fark Yaratan Çocuk Odası Tasarımları

Fark Yaratan Çocuk Odası Tasarımları

FARK YARATAN ÇOCUK ODASI TASARIMLARI

Çocuklarınız olsun ya da olmasın, bir gün kendi odalarının tasarımına dahil edebileceğiniz tüm sevimli şeylere bakmaktan zevk alacağınızdan eminim. Çocuk odası tasarımları oldukça ilgi çekiciler. Dışarıda o kadar çok sevimli kız ve erkek odası var ki, plan yapmak bile zor. O yüzden rahatla, uzan ve tavana başla. Bulabileceğiniz çocuk odaları için tüm muhteşem tavan tasarımlarını düşünün. Fark yaratan çocuk odası tasarımları için birkaç öneri sunduğumuz yazımızı mutlaka okuyunuz.

ÇOCUK ODASI TASARIMLARI NASIL FARKLI BİR BOYUT KAZANIR?

Fanteziden ilham alan bir tasarım deneyin ve bulutların öne çıkması için mor, kırmızı ve pembe gibi renkler kullanın. Sonra tavana spot ışıkları yerleştirirseniz, gökyüzünde parlayan güneşler gibi görünürler. Tepsi tavanı için gerçekten harika bir görünüm olurdu çünkü mevcut tasarımla çalışabilirsiniz.

Odaya bol dökümlü tavan ile rahat ve yumuşak bir görünüm kazandırın. Havadar bir kumaş, belki hoş bir desen, belki de bazı yıldızlar veya lekeli bir şey seçin. Doğru aydınlatma türüyle harika görünecek.

Bir ressam ya da muralist olarak becerilerinizden gerçekten emin değil misiniz? Sonra bir şablon kullanın. Tavanı öne çıkarmanın daha basit bir yolu. Odaya hassas bir desen ekleyin ve dokusal bir efekt oluşturun.

Fark Yaratan Çocuk Odası Tasarımları
Fark Yaratan Çocuk Odası Tasarımları

Oda için bir tema seçin. Örneğin, bu güneş sisteminden ilham alan bir dekordur. Gezegenler ve üzerinde el boyaması tavan ve duvarlar ve bazı süslemeler olarak askıya alınır.

Tavanı siyah boya. Bu şekilde oda aslında daha şık ve daha rahatlatıcı hissedecek. O zaman ya tavana küçük yıldızlar yapıştırabilir ya da çıkartmalar kullanabilirsiniz. Her iki durumda da, dekoru kişiselleştirmek için harika bir yol ve ana yatak odanız için kullanabileceğiniz bir fikir.

Bazen bir odanın eksiksiz hissetmek için büyük bir renk sıçraması gerekir. Tavanda renk kullanmanızın birçok nedeni vardır: odaya uyum eklemek, odadaki diğer renkleri birleştirmek veya sadece bir odak noktası oluşturmak için.

Öte yandan, bir günde tamamlanması basit ve kolay bir şey tercih ederseniz, tavana peri ışıkları asmayı deneyin. Kendi deseninizle gelip istediğiniz kadar ışık dizesini kullanabilirsiniz.

Duvar resimleri ve el boyaması dekorlarda, duvarları ve tavanı bağlamak bazen ilginç olabilir. Bu şekilde, aralarındaki engeller ortadan kalkar ve atmosfer rahat ve misafirperver hale gelir. Ayrıca, tavan bu şekilde daha uzun gibi görünebilir.

Çizgilerin asla modası geçmez. Odaya biraz dinamizm eklemek için onları tavanda kullanın. Uyumlu bir görünüm için uzunlamasına boyayın. Duvarlar basit kalmalı, böylece tavana çarpmasınlar.

FARK YARATAN ÇOCUK ODASI TASARIMLARI İÇİN KİMİNLE ÇALIŞILIR?

Fark yaratan çocuk odası tasarımları için Move Mimarlık ile çalışabilirsiniz. Ankara İç Mimarlık firmalarından Move iç mimarlık ofisi tasarım fikirleri, kaliteli referansları ile siz değerli müşterilerimize en iyi iç mimarlık hizmetini sunmayı hedefliyor.