Küçük Çocuğunuzun Minik Odasında Ona Yer Açın

Küçük Çocuğunuzun Minik Odasında Ona Yer Açın

KÜÇÜK ÇOCUĞUNUZUN MİNİK ODASINDA ONA YER AÇIN

Alan eksikliğinin bir sorun olmasına izin vermeyin. Küçük çocuklarımızın oda fikirleri ile, çocuğunuzun zaman geçirmekten hoşlanacağı odalar yaratacak odalar ile nasıl çalışacağınızı öğrenin. Birkaç yaratıcı teknik kullanarak, ailenizin gereksinimlerine uyacak şekilde küçük herhangi bir alanı en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Bir erkek odası, kız odası, bebek odası, çocuk odası veya oyun odası yaratmanız farketmez. Küçük alanların sizin için çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Küçük Çocuğunuzun Minik Odasında Ona Yer Açın
Küçük Çocuğunuzun Minik Odasında Ona Yer Açın

ÇOCUK ODASINDA DEPOLAMA ÖNEMLİDİR

Oyuncakları, kıyafetleri ve malzemeleri, özellikle de yeriniz kısıtlı olduğunda, bulundurma gücünü hafife almayın.

Organizasyona başlamadan önce, ihtiyacınız olmayan şeylerden kurtulun. Eşyaları depolamak için sınırlı bir alana sahip olduğunuzda, çocuğunuzun artık kullanmadığı eşyaları temizlemek yönetilebilir kılar (ve sizi aklı başında tutar).

İstiflenebilir kutular veya yüksek açık raflar dikey alanı etkin bir şekilde kullanır ve çocuklar için kendi oyuncaklarını bırakmalarını kolaylaştırır.

Yardım edebilirsen, oyuncakları yerden uzak tut. Odada hareket etmeniz ve oynamanız gereken alanı sınırlıyor. Ayrıca, sonunda küçük bir plastik oyuncağa adım atma şansınızı azaltacaksınız.

Akıllıca mobilya parçaları seçin.

Küçük alanları dekore ederken neye ihtiyacınız olduğunu ve bu parçaları sahip olduğunuz odaya adapte etmenin en iyi yollarını düşünün.

Geleneksel eşyaların ötesine geçin. Örneğin, komidin veya sehpa yerine yuvalama sehpaları kullanın. Yüzey alanı gerektiğinde genişler ve işiniz bittiğinde kompaktlaşır.

Duvarlarınıza benzer renkte bir mobilya seçin. Parçaları karıştırır ve odanın daha büyük hissetmesini sağlar.

Sert açıların aksine yuvarlak kenarlı mobilyalar seçin. Bu, mekanı fazla kutulu hissetmekten alıkoyacaktır. Ayrıca, yuvarlak kenarlı kreş mobilyaları da ekstra bir güvenlik katmanı sağlar.

Gerekli mobilya parçalarını mümkün olan yerlere yerleştirin.

Küçük bir odayı optimize etmek için, alanı biraz farklı kullanmaktan korkmayın.

Duvarın yukarısına kadar çıkacak kadar uzun olan kitaplıklar aslında bir odanın daha büyük görünmesini sağlar ve size çok fazla depolama alanı sağlar.

Küçük bir dolap kullanmıyor musunuz? Bunun yerine küçük bir masa, raflar ve tüm bu malzemeler için bir yer koyarak bir ev ödevi istasyonu oluşturun. Eklenen bir bonus: Kapıları kapatma ve eserlerdeki bir projeyi (veya karmaşayı) gizleme yeteneği.

Kendinizi hırslı hissediyorsanız, küçük çocuğunuzun yatağını kaldırmak için bir profesyonel kiralayın. Bir masa ya da okuma kuyruğu için altında eğlenceli bir alan yaratır ve çocuklar kendi küçük saklanmalarına tırmanmayı seveceklerdir.

 

Yatağın altındaki çekmeceler veya saklama kapları, genellikle unutulan değerli alanlardan yararlanır. Ve sadece yatakta durmak zorunda değilsin. Bunları dolap veya kanepe gibi diğer büyük mobilya parçalarının altında kullanmayı deneyin.

ÇOCUK ODASI KİME YAPTIRILIR?

Alanında uzman ve sayısız referansa sahip Move Mimarlık aracılığıyla çocuk odası tasarlatabilirsiniz.

error: Content is protected !!
ankara boşanma avukatı ankara amortisör tamiri ankara elektrikçi ankara uydu servisi ankara web tasarım ankara iç mimar ankara boşanma avukatı soğuk asfalt bilişim suçları avukatı noter onaylı tercüme