Masal Gibi Çocuk Odaları

Masal Gibi Çocuk Odaları

MASAL GİBİ ÇOCUK ODALARI

Masal gibi çocuk odaları için en önemli unsur doğru aydınlatmadır. Çocuk odasında her şey dikkatlice düşünülmelidir, çünkü ebeveynler çocuğun büyüdüğü odanın hem rahat hem de güvenliğinden sorumludur. Kreş aydınlatması en önemli unsurdur, çünkü bu oda bir yatak odası, oyun odası ve çalışma odası içermektedir. Fidanlık için doğru aydınlatmanın nasıl seçileceğini, makalemizde anlatalım.

Masal Gibi Çocuk Odaları
Masal Gibi Çocuk Odaları

Hemen, bir çocuk veya okul çağındaki bir çocuk için tasarlanmış olsun olmasın, herhangi bir çocuğun ışıkla doldurulması gerektiğine dikkat edilmelidir, bu farkın sadece yoğunluğu ve işlevselliği bakımından olduğu, bu nedenle:

  • Çocuğun çok zaman ayırdığı yaş, mod ve etkinliklere odaklanmak gerekir. Bu, formun değerini, gücünü ve lambaların doğru yerini doğru bir şekilde değerlendirmenize olanak sağlar.
  • Ana lambayı (tavan, avize) ve ikincil (yerel, yön) bir masa lambası, zemin lambası, aplik şeklinde birleştirmek daha iyidir.
  • Kontrollü çalışma lambaları oluşturulması önerilir. Yani, istenirse, çocuk bağımsız olarak lambayı doğru yöne yönlendirebilir ve bir dimmer (ışık yoğunluğu regülatörü) kullanabilir.

MASAL GİBİ ÇOCUK ODALARI İÇİN AYDINLATMA FİKİRLERİ

MASAL GİBİ ÇOCUK ODALARI İÇİN GÜN IŞIĞI

  • Büyüyen bir organizma için gün ışığının değeri fazla tahmin edilemez ve gelen güneş ışığının sayısı bu durumda fazla olamaz.
  • Çocuk odasının pencerelerinin güneydoğu tarafa gitmesi iyi olur, o zaman doğal ışık ışınları gün boyunca odaya uzun süre akar.

Aşırı güneş ışığı da bir işe yaramaz, çocuğun gözlerini tahriş eder. Pencereler yeterince büyüktür ve çevirdiğinde güneye , örneğin, açılış peçe iyidir, çok, ilgili fonksiyonel ve güvenli ve ek olarak olacak Roma saydam perdeler, bu yöntem akciğer dokusunda geçerek dağınık çok parlak güneş sağlar.

Çocuğunuzun odası, yine de, kuzey tarafındaysa ve güneş etrafından geçerse, durum ilk önce hafif parlak perdeler kullanılarak ve ikinci olarak, pencere açıklığını artırarak düzeltilebilir. İkinci yöntem oldukça zahmetli, ancak daha etkilidir.

KOMBİNE AYDINLATMA

Kural olarak, ana ışığın bir veya iki küçük kaynağını bir odaya yerleştirmek alışılmış bir durumdur, ancak bir çocuk odası için bu yeterli olmayabilir, çünkü çocukların işgal altındaki alanı maksimumda kullanmaları doğaldır. Bu nedenle, mümkün olduğunca fazla alan aydınlatmanız gerekir. Bir avize veya bir çift tavan lambası seçerek, tavana monte edilmiş spotlarla ışıklarını güçlendirmek daha iyidir.

Tavan avizelerinin kapalı tipte olması veya en azından yukarı doğru yönlendirilmesi daha iyidir. Bu, çocukların gözlerini sert ışıktan kurtaracak, çünkü onlar büyük aşıklardır, yatakta yatıyorlar, yanan ampullere bakıyorlar. Ek olarak, zarar görmesi durumunda, cam parçaları içeride kalacaktır.

MASAL GİBİ ÇOCUK ODALARI KİME YAPTIRILIR?

Masal gibi çocuk odaları için Move Mimarlık ile iletişime geçin ve hemen fiyat alın!

error: Content is protected !!
ankara boşanma avukatı ankara amortisör tamiri ankara elektrikçi ankara uydu servisi ankara web tasarım ankara iç mimar ankara boşanma avukatı soğuk asfalt bilişim suçları avukatı noter onaylı tercüme