Yenilikçi Tavan Tasarımları

Yenilikçi Tavan Tasarımları

YENİLİKÇİ TAVAN TASARIMLARI

Tavanda kullandığınız renk mutlaka duvardakilerle aynı olmak zorunda değildir. Basitçe vurgu gölgesi olabilir ve odada uyum sağlamak için uygun yataklar veya yastıklar gibi birçok başka yol vardır. Tavan tasarımları hakkında bazı tüyoları sizlerle paylaştık.

Geometrik bir desen tavanın öne çıkmasını sağlayabilir. Canlı bir görünüm için iki veya daha fazla renk kullanın ve odanın geri kalanının buna göre dekore edildiğinden emin olun. Açılan bir tasarım için kontrast renkler veya iki veya daha fazla kalın rengi birlikte kullanmak sorun değil.

Örneğin, neşeli sarı aksanı olan çizgili bir tavandır. Perdeler de benzer bir renge sahiptir ve oda boyunca sarı vurgular da vardır. Gri ile kombinasyon da çok ilham alıyor.

Işığın odak noktasını sun burst paterni ile aydınlatmasını sağlayın. Çizgilerin tam olarak ölçülmesi ve çalışmasını istiyorsanız tüm tasarımın hassas olması gerekir.

Yatak odasına sarı boyalı tavan ile tropikal ve canlı bir görünüm kazandırın. Farklı ama aynı zamanda uyumlu bir görünüm için odanın her yerine turuncu vurgular ekleyin.

Yenilikçi Tavan Tasarımları
Yenilikçi Tavan Tasarımları

ETKİLEYİCİ TAVAN TASARIMLARI İÇİN SİMETRİYİ SEÇİN

Örneğin, tavanı maviye boyadıysanız, zeminde aynı rengi ya da kilimde aynı rengi kullanın. Tavanda desen kullanıyorsanız, farklı bir olsa bile, yerde de desen kullanın.

Şimdi sırada gerçekten harika bir tavan fikri var. Çiçek şeklindeki tasarım her bir petalin üzerinde yerleşik lambalara sahiptir ve merkez de aydınlatılmıştır. Hassas ama aynı zamanda çarpıcı bir tasarım.

Tavanın bir futbol sahası gibi görünmesini sağlayarak optik illüzyonlar yaratın ve görünümü geliştirmek için aynalı bir duvar ekleyin.

Tavanda desen olarak çoğaltmak istediğiniz odadaki detayları bulun. Örneğin, duvar saatini oluşturan polka noktaları.

Tavan, duvarlarla aynı renkte olabilir ve desen onu öne çıkarır.

Hafif kumaş kullanarak güzel bir gölgelik oluşturun. Tüm odanın çok rahat görünmesini sağlar ve hayalinizdeki bir şey çocuğunuzun ona aşık olacağını gösterir.

TAVAN TASARIMLARI KİME YAPTIRILIR

Move mimarlık, iç mimarlık ve dış mimari alanlarında engin bir tecrübeye ve etkileyici bir referans geçmişine sahiptir. Aynı oranda etkileyici tavan tasarımları için Move Mimarlık ile iletişime geçin!

error: Content is protected !!